Áčko postoupilo přes Vítkovice do 3. kola MOL Cupu

24.9.2024

A mužstvo FC Hlučín mělo v úterý na programu 2. kolo MOL Cupu na půdě divizních Vítkovic. Utkání hrané v tréninkovém centru areálu Vista přineslo bezbrankový první poločas. Rozuzlení nastalo po změně stran, kdy Hlučín třikrát udeřil a po výhře 3:0 postupuje do třetího kola poháru.

I vzhledem k náročnému programu, kdy již v pátek čeká hlučínské fotbalisty mistrovské utkání na půdě Startu Brno, došlo k několika změnám v sestavě. V prvním poločase měl Hlučín územní převahu, ale žádnou vyloženou gólovou příležitost si nevypracoval. Vítkovice podaly sympatický výkon a dařilo se jim s favoritem držet krok.

Zlom nastal ve druhém poločase, kdy i díky povedeným střídáním Hlučín zvýšil na obrátkách. Gólový účet otevřel v 67. minutě Kania. V 71. minutě hosté kopali roh, Buchvaldek našel na zadní tyči Prause a ten zvýšil na 2:0. Na konečných 3:0 stanovil svou druhou brankou v utkání Kania, když přesnou hlavičkou zužitkoval centr Havrana.

MFK Vítkovice - FC Hlučín 0:3 (0:0)
Branky: 67. Kania, 71. Praus, 74. Kania
Žluté karty: 65. Palej - 48. Buchvaldek, 87. Praus
MFK Vítkovice: Pavlík – Bystřičan (79. Sýkora), Tamajka, Richtár, Mieszek, Nieslanik D., Palej, Michlík (79. Tarasenko), Eke (71. Abdullahi), Jež (46. Nieslanik T.), Enebi (71. Gaži)
FC Hučín: Thimel – Kovala (77. Kolaska), Hasala, Šrek, Wala – Moučka (58. Kania), Cabadaj (58. Praus), Buchvaldek, Havran – Ptáček (58. Abdoulkarim), Smékal (77. Mládek)
Rozhodčí: Matěj Dudek – Tomáš Malý, Tomáš Mankovecký