Aktuality

Hlučín vyšel před domácím publikem bodově naprázdno

'A' tým
9.8.2024

Letošní domácí premiéra na Městském stadionu Lumíra Kota nedopadla podle přestav. Přestože Hlučín po první půli vedl 1:0 zásluhou Moučky, o slibné rozehrané utkání přišel ve druhém poločase, kdy hosté z Kroměříže v posledních patnáctiminutovce dvakrát udeřili a odvezli si tři body za vítězství 2:1.

Před samotným výkopem došlo k milé události. Na počest zesnulého hlučínského patriota Lumíra Kota, byl za přítomnosti jeho rodiny, zástupců klubu a starostky města Petry Teskové oficálně přejmenován Městský stadion FC Hlučín na  'Městský stadion Lumíra Kota' a následně i odhalena pamětní deska.

Hlučín nastoupil s jednou změnou v sestavě. Stoperskou dvojici s kapitánem Plesníkem vytvořil Hasala. Skóre se poprvé měnilo po 20 minutách zápasu. Hlučín po zisku míče podnikl bleskurychlý útok. Wala dlouhým pasem vybídl do úniku po pravé straně Kaniu, který zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Moučku, a ten za hranicí šestnáctky mířil nechytatelně k tyči - 1:0.

Hlučín se v dalším průběhu zaměřil na defenzívu a iniciativu převzali hosté, kteří kombinací hledali skulinku v pevné obraně domácích. Žádnou větši příležitost si ale nevypracovali. Po první půli tak mohli být spokojenější Prajzáci, kteří šli do druhého dějství s jednobrankovým náskokem.

Po změně stran hosté přidali na obrátkách a jejich nápor sílil. Hlučín přesto mohl udeřit, když Kania v 50. minutě prověřil z přímého kopu brankáře Dostála.  V 54. minutě se na druhé straně blýskl skvělým zákrokem Murin, který zblízka zneškodnil stoprocentní příležitost Kroměříže. V 65. minutě sehráli hosté povedenou akci, na jejímž konci Hlučín zachránilo břevno a následně pohotový Murin.

Kroměřížskému náporu Hlučín odolával do 77. minuty. Po centru z pravé strany Holík udeřil hlavou a srovnal účty - 1:1. O tom, že Hlučín před domácím publikem nezíská ani bod, rozhodla 84. minuta. V gólové akci měl opět prsty Holík, který tentokrát unikl hlučínské braně, předložil míč do 'druhé vlny', kde Buksa ve skluzu přiťukl míč Moučkovi, který se v zakončení nemýlil - 1:2.

Lukáš Černín, hlavní trenér FC Hlučín: "Po poločasovém vedení 1:0 soupeř ukázal svoji kvalitu, kdy nás zatlačil do hlubšího bloku. Snažili jsme se to změnit střídáním, což ale kýžený efekt nepřineslo. Sázeli jsme na rychlejší protiútoky, které nám úplně nevycházely. Neměli jsme v nich dobré řešení, i když nějaké náznaky tam byly. Kdyby se nám podařilo dát na 2:0, myslím, že utkání bychom zvládli, ale zase by to bylo vzhledem k průběhu nespravedlivé. Bohužel jsme z tlaku dvakrát inkasovali a utkání jsme prohráli 1:2. Byl to dobrý zápas a musíme uznat kvalitu soupeře."