A mužstvo v přípravě porazilo Fomat Martin 3:0

18.7.2024

A mužstvo FC Hlučín ve středu v Bystričce změřilo síly s kvalitním třetiligovým soupeřem MŠK Fomat Martin. Svěřenci trenéra Lukáše Černína byli aktivní od úvodního hvizdu, jenže v první půli bez gólového efektu. Až ve druhém poločase měli Prajzáci přesnou mušku, a to hned třikrát, když se střelecky prosadili Praus, Kobza a Moučka. Hlučín se po vítězství 3:0 přesunul na soustředění do Dolního Kubína, kde bude až do soboty.

Lukáš Černín, hlavní trenér FC Hlučín: "Zápas jsme sehráli na kvalitně připraveném hřišti ve vesnici Bystrička, kde se dalo dobře kombinovat. Chtěli jsme být aktivní od začátku, po běžecké stránce šlo o náročné utkání. Soupeři jsme hru znepříjemňovali našim soustavným tlakem na míč. Dokázali jsme odebírat míče, vytvářet si šance. V prvním poločase se nám je nepodařilo proměnit, ve druhém už ano. První gól padl po presinku Prause, který získal míč a překonal gólmana. Druhou branku přidal Kobza poté, co pronikl po levé straně do otevřené obrany, navedl míč na střed a obstřelil gólmana. Třetí gól padl po krásné spolupráci Levčíka se zakončujícím Moučkou. Odehráli jsme mnohem lepší zápas než s Polankou, podařilo se nám zapracovat na nedostatcích, které nás v minulém utkání provázely. Vítězství 3:0 nad Martinem, který hraje v popředí třetí ligy, je hezký výsledek."

MŠK Fomat Martin - FC Hlučín 0:3 (0:0)

Branky: Praus, Kobza, Moučka

Sestava: Murin (60. Thimel) - Kovala (60. Wala), Plesník, Holzer (45. Hasala), Kolaska (60. Zajíček) - Janjuš (45. Moučka), Cabadaj (45. Buchvaldek), Mládek (45. Praus), Kania (60. Kobza) - Havran (60. Levčík), Ptáček (45. Smékal)