Doma to znovu nevyšlo: FC Hlučín - 1: FC Slovácko B 0:1

6.9.2024

Domácí půda je zatím pro hlučínské fotbalisty zakletá, ani dotřetice to nevyšlo. V pátečním utkání 6. kola 3. Moravskoslezské fotbalové ligy byli spokojenější hosté z béčka 1. FC Slovácko, kteří si odvezli tři body za vítězství 1:0.

Hlučínští fotbalisté začali aktivně a už v 8. minutě nastřelil Kolaska břevno. O minutu později našel Abdoulkarim Smékala, ale ten z gólové pozice minul. Hlučín měl většinu první půle více ze hry, ale i hosté měli několik nebezpečných akcí, se kterými si však dobře pracující defenzíva poradila.

Na začátku druhé půle se ve stoprocentní příležitosti ocitl Moučka, který po Kolaskově přihrávce zakončoval do odkryté branky, brankáře hostů ale zastoupil obránce Milanov a míč odvrátil do bezpečí. Rozhodující moment zápasu přinesla 57. minuta. Rychlý protiútok Slovácka sice Wala odvrátil, ale následně míč putoval ke Křišťanovi, a ten pohotovou střelou překonal Murina - 0:1.

Domácí se po inkasované brance hnali za vyrovnáním, ale museli si dávat současně pozor i na rychlé brejky Slovácka. Po jednom z nich mířil Kozák do břevna. V závěru měli Prajzáci drtivý tlak, avšak ani ten kýžený gól nepřinesl. Béčko Slovácka hubené vedení do závěrečného hvizdu uhájilo a odváží si z Hlučína tři body.