Finálový turnaj Planeo Cup U11 v Hlučíně se vydařil

Klub
13.6.2024

Podruhé v řadě byl náš klub a Hlučín vybrán jako jedno z šesti pořadatelských míst finálových turnajů dvanáctého ročníku Poháru mládeže FAČR 2023/2024. Tohoto faktu si nesmírně vážíme, zároveň to byl pro klub závazek, na který jsme se dlouho před konáním finálového turnaje začali svědomitě připravovat. Pro tento ročník nám byla svěřena organizace finálového turnaje pro kategorii U11 a termín turnaje byl stanoven na víkend 8. a 9.6.2024.

Do Hlučína se sjelo 24 nejlepších týmů v kategorii U11 z celé ČR. Přípravy na turnaj vrcholily v pátek před turnajem, kdy bylo nutné připravit celý areál pro nápor nejen sportovců, ale i jejich příznivců. Vše se povedlo včas a my tak mohli v pátek večer vyhlásit, že jsme připraveni.

Vše odstartovalo v sobotu dopoledne zápasy ve čtyřech základních skupinách. Dva nejlepší týmy z každé skupiny postupovaly do nedělní zlaté skupiny, která určila i konečné pořadí na medailových příčkách. Od počátku turnaje nám přálo počasí, po oba dva dny bylo příjemně slunečno, všichni si tak mohli o to víc užít finálového turnaje. Neděle patřila zápasům o konečné umístění ve zlaté, stříbrné a bronzové skupině. Vše již i za účasti České televize a patrona PLANEO CUPU, historicky nejlepšího reprezentačního střelce Jana Kollera.

Po odehrání všech utkání přišlo na řadu slavnostní vyhlášení nejlepších týmů, nejlepších individuálních výkonů a nejlepšího fanouškovského kotle. Slavnostního vyhlášení se účastnila řada fotbalových osobností, mimo patrona Jana Kollera také Verner Lička, Pavol Michalík, město Hlučín zastupovala starostka Petra Tesková, FAČR Marek Hájek, FC Hlučín Petr Táč, Dušan Kašický, Aleš Březovský, hlavního partnera Hisense zastupovala brand manažerka Markéta Haraldsson.

Celkovým vítězem se stala AC Sparta Praha, stříbro získala Zbrojovka Brno, a bronzovou příčku obsadilo 1. SC Znojmo. Mezi 24 nejlepších týmů se probojoval i náš klub, v sobotní základní skupině se klukům tolik nevedlo, tři výhry v nedělní bronzové skupině, stačily na celkové 22. místo.

Děkuji celému týmu U11 FC Hlučín za perfektní reprezentaci klubu a města Hlučín i Moravskoslezského kraje. Závěrem bych chtě poděkovat celému organizačnímu týmu, který se podílel ať už na přípravách, nebo samotném průběhu turnaje po celý víkend. Byl to náročný víkend, ale pozitivní reakce ze všech stran jsou důkazem, že se organizačně vše povedlo na jedničku. Můžu slíbit, že v příštím ročníku se opět budeme ucházet o pořadatelství nejen předkol a kvalifikací, ale i finálového turnaje.