Hlučín doma zabral a zvítězil nad Rosicemi

21.9.2024

Hlučínští fotbalisté v 8. kole 3. MSFL  prolomili domácí prokletí a letos poprvé na Městském stadionu Lumíra Kota naplno bodovali, když porazili Slovan Rosice 2:0. Obě branky padly v závěru, trefili se Moučka a skóre uzavřel v nastaveném čase Abdoulkarim.

Domácí Hlučín toužil prolomit letošní čekání na domácí vítězství a v prvním poločase byl jednoznačně aktivnějším týmem. Velkou šanci měl ve 21. minutě Abdoulkarim, ale po rohovém kopu hlavou orazítkoval břevno. I přes velkou převahu a množství centrů, které létalo do pokutového území Rosic, to byla jediná výraznější šance domácího mužstva v první půli.

V 58. minutě se Abdoulkarim dostal do samostatného úniku na brankáře Vychodila, ale jeho pokus o přehození těsne nevyšel. Hlučín pokračoval v náporu a přímý kop Buchvaldka brankář Vychodil s námahou vyrazil na roh. V 75. minutě hosty opět zachránilo břevno, když po centru Moučky rozezvonil brankovou konstrukci Havran.

V 83. minutě se Havran uvolnil na levé straně, jeho následnou přihrávku napříč celým pokutovým území zachytil Cabadaj, zpětnou přihrávkou vybídl k zakončení Moučku, a ten se umístěnou střelou nemýlil - 1:0. V 90. minutě při domácích stálo štěstí, když Kovala vykopával míč před brankovou čárou a zachránil svůj tým před vyrovnáním. Gólovou pojistku přidal ve druhé minutě nastavení Abdoulkarim, který obral o míč hostujícího zadáka a skóroval do odkryté brány - 2:0. Hlučín porazil Rosice 2:0 a připsal si první domácí vítězství v letošní sezóně.