Hlučín ve Znojmě na body nedosáhl

6.10.2024

Hlučínští fotbalisté v nedělním klání 10. kola 3. Moravskoslezské ligy prohráli na půdě Znojma 0:1. Jedinou a rozhodující branku zápasu vstřelil již 8. minutě Carneiro Rodrigues. Hlučínský gól v 5. minutě nastavení neplatil pro údajný ofsajd.

Znojmo udeřilo v úvodu po rohovém kopu, kdy se Rodrigues prosadil přesnou hlavičkou, která zapadla za Murinova záda. Hlučín odpověděl průnikem Ptáčka, jehož střelu z úhlu znojemský gólman zlikvidoval. Hlučín přebíral iniciativu a vytvořil si územní převahu, další slibnou příležitost měl Ptáček, ale po přihrávce Kanii mířil na první tyči těsně vedle.

Ve 33. minutě unikl Mládek ofsajdové pasti, ale nikým neatakován svou střelu zbytečně uspěchal.  Chvíli nato Kaniova 'obalovačka' z kraje pokutového území olízla břevno. Hlučín ve zbytku první půle obléhal znojmejské pokutové území, ale neujal se ani jeden z nebezpečných centrů, které svěřenci trenéra Černína vyprodukovali.

Obraz hry se ani po změně stran příliš nezměnil. Hlučín dobýval obrannou tvrz Znojma, soupeř se naopak zaměřil na rychlé protiútoky. Prajzáci vedli své útoky přes křídelní prostory, ale následné centry bohužel nenacházely kýženého adresáta. Vytoužený gól nakonec neplatil pro údajný ofsajd.  V páté minutě nastaveného času Havran pronikl po křídle a jeho razantní střela zapadla přesně na zadní tyč, asistent hlavního rozhodčího ale signalizoval ofsajd. Utkání skončilo vítězství Znojma 1:0.