Plesníkův gól rozhodl o vítězném vstupu do nového ročníku 3. MSFL

4.8.2024

Hlučínští fotbalisté vezou cenné tři body z horké půdy nováčka ze Strání. O vítězství týmu z Prajzské 1:0 rozhodl v 75. minutě kapitán Plesník, který se po standardní situaci nejlépe zorientoval v pokutovém území a dorazil míč do brány.

Hlučín byl od úvodních minut aktivnější a převzal iniciativu. Střelu Kanii vyrazil brankář Nemrava na roh. Domácí zahrozili ve 33. minutě poté, co Nomilner orazítkoval břevno. Na konci první půle Smékal elegantně přiklepl míč Walovi, ten však gólmana Nemravu nepropálil.

Tým z Prajzké po změně stran ještě přidal na obrátkách. V 55. minutě Wala utekl po levé straně a naservíroval přihrávku Kaniovi, ten z výborné pozice mířil těsně vedle levé tyče domácích. Stejný hráč o tři minuty později nastřelil tyč.

Hlučínští fotbalisté byli za svou aktivitu odměněni v 75. minutě. Po centru ze standardní situace se ve skrumáži nejlépe zorientoval Plesník a poslal míč do odkryté brány. Strání se snažilo o odpověď, ale Hruboš trefil boční síť.

Uklidňující branku se snažil střídající Jamiu Abdoulkarim, jemuž nevyšel pokus o kličku na brankáře Nemravu. Hlučín to však mrzet nemuselo, ze Strání veze cenné tři body za vítězství 1:0.