Přesvědčivé vítězství před domácím publikem: FC Hlučín - MFK Karviná B 3:0

11.10.2024

Hlučínští fotbalisté v pátečním domácím utkání zdolali béčko Karviné 3:0. Tříbodovému zisku se Prajzáci výrazně přiblížili po prvním poločase, kdy se trefili Praus a Abdoulkarimem. Gólový účet pak uzavřel v závěru utkání Havran.

FC Hlučín byl od úvodního hvizdu mírně aktivnějším týmem, první větší šanci si ovšem vytvořila ve 22. minutě Karviná. Po centru z levé straně hlavičkoval Lucky Ezech z dobré pozice mimo Murinovu svatyni. Ve 29. minutě Hlučínu vyšel presink, akce pokračovala přes Kaniu, který se sice dostal ze střeleckého úhlu, ale jeho následný pokus o centr málem zapadl za Šimečkova záda, který míč s námahou vyrazil na roh.

Hlučín pokračoval v obléhání karvinské brány a odměnou mu byla úvodní vstřelená branka. Ve skrumáži v pokutovém území hostů se nejlépe zorientoval pohotový Praus a po rychlém průniku zavěsil přesnou levačkou - 1:0. Ve 38. minutě bylo na Městském stadionu Lumíra Kota ještě veseleji. Mládek perfektní průnikovou přihrávkou za obranu našel nabíhajícího Kaniu, a ten celou akci vyšperkoval přihrávkou na Abdoulkarima před odkrytou bránu. Nigerijský útočník zblízka nemohl nedat - 2:0.

Karvinské béčko nesložilo zbraně a chvíli po změně stran mohl utkání zdramatizovat Ojora, ale k úlevě domácích orazítkoval břevno. Poslední tečku za povedeným utkáním udělal v 85. minutě Havran, který se sám před brankářem nemýlil a stanovil na konečných 3:0 pro Hlučín.