Slezské derby vítěze nepoznalo: FK Frýdek-Místek - FC Hlučín 2:2

16.10.2024

V dohrávce 7. kola se Hlučín představil na frýdeckomísteckých Stovkách. Prajzákům vyšel vstup do utkání, neboť po trefě Havrana od 11. minuty vedli. Domácí vyrovnali před půlhodinou hry zásluhou Hykela. Chvíli po změně stran Velner otočil skóre ve prospěch Valcířů. Domácí Rubý následně neproměnil pokutový kop. Z penalty se naopak nemýlil Abdoulkarim, který v 73. minutě stanovil na konečných 2:2.

V prvním poločase padaly krásné branky. V 11. minutě Havran naváděl míč od půlky hřiště, v šestnáctce udělal kličku domácímu obránci a jeho obstřel na zadní tyč zapadl za záda bezmocného brankáře Lasáka - 1:0. Domácí Valcíři vyrovnali dalším výstavním gólem, když Hykelova rána za hranicí pokutového území zapadla do šibenice hlučínské brány - 1:1.

Na začátku druhého poločasu se frýdeckomístečtí ujali vedení po brance Velnera, které předcházelo jasné ofsajdové postavení Hykela, který hlavou trefil břevno a míč se posléze odrazil k dorážejícímu kapitánovi Valcířů. Posléze Hlučín přečkal perné chvíle, neboť po faulu brankáře Murina kopali domácí penaltu. Tu však neproměnil Rubý.

Výhodu pokutového kopu měl v 72. minutě i Hlučín po zákroku na Havrana. Prajzáci narozdíl od domácích proměnili - Abdoulkarim mířil přesně k tyči a stanovil na konečných 2:2.